ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5337021
*
nr 533 7021
Spegel
längd: 70
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 juli 2008
kl 17:34:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/7 14:42:55
1
500 kr
28/7 15:46:27
2
400 kr
28/7 15:46:52
2
500 kr
28/7 15:47:08
2
Vinnande bud
28/7 17:34:08
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 533 7021
Spegel
längd: 70
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 juli 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/7 14:42:55 | 1 | 500 kr |
28/7 15:46:27 | 2 | 400 kr |
28/7 15:46:52 | 2 | 500 kr |
28/7 15:47:08 | 2 | Vinnande bud |
28/7 17:34:08 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53